Search
Filters
Close

8+2 mm Poliüretan Zemin Kaplaması

slider image slider image slider image slider image

1) Poliüretan Yapıştırıcı Uygulaması: 

Poliüretan yapıştırıcı, kauçuk ruloların zemine yapıştırılması amacıyla kullanılır. 21 kg Komponent A ile 4 kg Komponent B karıştırılarak hazırlanır. Poliüretan yapıştırıcı seviye tarağı  veya mala yardımıyla beton zemine uygulanarak üzerine kauçuk rulolar yapıştırılır.  

1 mm kalınlık için dansitesi 1.52 kg/L olan üründen 1 kg/m2 kullanılır.6-8 saat kuruma süresinden sonra sertlik derecesi 85 ± 5 (Shore A) olacaktır. 

 

2) Poliüretan Macun (Sealer) Uygulaması: 

Yüzeydeki boşlukların doldurulması ve düz bir zemin oluşturulması amacıyla macun uygulaması yapılır. 21 kg Komponent A ile 4 kg Komponent B karıştırılarak  hazırlanır. Macun mala yardımıyla kauçuk rulolar üzerine uygulanır. Dansitesi  1.29 kg/L olan üründen 1 mm kalınlık için 1 kg/m2 kullanılır. 6-8 saat kuruma süresinden sonra sertlik derecesi 75 ± 5 (Shore A) olacaktır. Macun uygulamasından sonra zımpara uygulaması yapılır. 

 

3) Poliüretan Self Leveling Uygulaması: 

Poliüretan macun uygulamasını takiben, self leveling uygulamasına geçilir. 21 kg Komponent A ile 4 kg Komponent B karıştırılarak hazırlanır. Self leveling seviye tarağı veya mala yardımıyla zemine yayılır. Dansitesi 1.56 kg/L olan bu üründen 1 mm kalınlık için 1 kg/m2 kullanılır. 6-8 saat kuruma süresinden sonra sertlik derecesi 85 ± 5 (Shore A) olacaktır. 

 

4) Son Kat Boya Uygulaması: 

Son aşamada zemin, özel mat, son kat boyası ile isteğe göre farklı renklerde olmak üzere boyanacaktır. Bu malzeme gerekli film kalınlığına ulaşacak şekilde rulo yardımı ile uygulanacak ve sarfiyat 100 gr/m2 olacaktır. Metrekare sarfiyatı renge göre değişiklik gösterir. Daha sonra, oyun çizgileri uluslararası federasyonların teknik şartnameleri ve ölçümlerine uygun şekilde çizilerek, salon kullanıma hazır hale getirilecektir.